Obsah

Upozornění pro rodiče dětí umístěných do karantény.

Typ: ostatní
Během čtvrtka 22.10.2020 jsme informovali rodiče dětí, které mohly být v kontaktu s osobou s onemocněním COVID-19. Informace jsme Vám zaslali sms zprávou ve zkrácené verzi. Kompletní zprávu si můžete přečíst zde.
(V případě, že Vám nepřišla žádná zpráva z mateřské školy, vaše dítě se s touto osobou nesetkalo, tudíž karanténa se Vás nedotýká.)

Vážení rodiče,

je mou povinností Vás informovat, že byl v mateřské škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Vaše dítě bylo během vyučování v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte, že vás bude kontaktovat hygienická stanice. Již dnes (ve čtvrtek) je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma. Karanténní opatření budou nařízeny v minimální délce trvání 10 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Karanténní opatření lze  ukončit v případě  negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19. Karanténu ukončuje ošetřující lékař Vašeho dítěte. Žádanka bude vypsána během monitorovaného hovoru s hygienickou stanicí.

Děkuji,

 

Ing. Marta Korčáková, Ph.D.

vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých

 


Vytvořeno: 23. 10. 2020
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020 10:41
Autor: