Obsah

Prodloužení karantény z důvodu výskytu další pozitivně testované osoby.

Typ: ostatní
Vážení rodiče,
tato informace o prodloužení karantény se týká pouze rodičů, obeslaných sms zprávou od zást. ředitelky MŠ.

Dobrý den,

vzhledem k výskytu dalšího případu pozitivně testované osoby, která byla v úzkém epidemiologicky významném kontaktu ve škole s Vaším dítětem, je nezbytné se řídit následujícím opatřením. Je nutné, aby Vaše dítě šlo na RT-PCR test vzhledem k novému potvrzenému případu nákazy COVID-19, a to ve dnech od 27. 10. až 31. 10. 2020. V případě, že Vaše dítě ještě žádný test neabsolvovalo, posuňte si test na odběr na data uvedená výše a žádanka vydaná KHS ZK je platná. Pokud již Vaše dítě bylo jednou testováno, je nutné si vyřešit žádanku na další odběr přes praktického lékaře pro děti a dorost (dětský lékař). Kontaktovat ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte je nezbytné i z důvodu ukončení karantény. Upozorňujeme, že karanténní opatření lze po 10 dnech od posledního kontaktu (tj. 22. 10. 2020) ukončit v případě negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19.

 

S pozdravem

 

Ing. Marta Korčáková, Ph.D.

vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých


Vytvořeno: 25. 10. 2020
Poslední aktualizace: 25. 10. 2020 12:11
Autor: