Třída Berušek

učitelky Blanka Bazalová
  Jitka Ryndová
provoz Jiřina Mátlová

Cílem je zvyknout děti na prostředí mateřské školy, v rámci sebeobsluhy se postarat sám o sebe. Nebát se realizovat jednoduché úkoly nejprve pod vedením, později samostatně.
O děti se starají paní učitelka Blanka Bazalová a Jitka Ryndová.
O pořádek ve třídě pečují střídavě všichni provozní zaměstnanci paní Jitka Gabrielová, Romana Marečková a Jiřina Mátlová.

Děti se poznávají vzájemně, učí se žít v kolektivu. Důležitou oblastí, kde děti získávají zkušenosti, dovednosti a návyky je samostatnost v osobní hygieně a prvotní pracovní návyky (práce s nůžkami, lepidlem, barvou..). Zde se snažíme o to, aby si děti vše vyzkoušely, aby zde byl prožitek, protože jedině tak se děti nejvíce naučí.

Pozornost zaměřujeme i na prostředí mateřské školy a nejbližšího okolí a to jak na vycházkách, tak i při pobytu na naší zahradě.